Instagram Mükemmel Selfie çekimleri için ipuçları

Mükemmel bir fotoğraf için kamera farkı varmı ?

Tabiiki , mükemmel bir fotoğraf için bir 8MP Arka Çekim bir kamera yeterli olacaktır . Aynı zamanda sizin fotoğraftaki duruşunuz , gülüşünüz , bakışlarınız , arka plan , doğal ışık , odak v.s v.s tabi olmak suretiyle bir çok etken vardır fotoğraf çekimlerinde mükemmel bir fotoğraf için ortamıda kullanmak temel etkenlerdendir .

1- Doğal Işıkların Kullanımı

Doğal ışıkları kullanmamız asıl sebebi sosyal medyada yayınlanan fotoğrafa hiç bir efekt vermeksizin , doğal hali ile paylaşmak sizi daha öne çıkarıcaktır bir güneşin odaya yansıması ile bir oda lambasının verdiği güzellik aynı olmayacaktır .

2- Doğru Açı Bulma

Doğru ve düzgün açıyı bulmak sizin için zaman alabilir , her insanın bir ortamda bir duruş poz verme şekili vardır sizde kendi imajınızı yaratarak doğru fotoğrafı seçebilirsiniz .

3- Yakın Selfie Çekinmemek

Mümkün oldukça yakından selfie çekinmeyin hatta hiç bir zaman çekinmeyin , her insanda olmazsa olmaz sivilce ,doğum lekesi gibi şeyler illa vardır . fazla abartılı olmucak seviyede efektler kullanırsanız sizin için iyi olabilir

4- Gülümse 

Somurtkan olmak , size negatif bir fotoğraf olarak dönüş sağlar siz ne kadar gülerseniz fotoğrafınız o kadar güzelleşir ve samimi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir